Iskolánkról

40 évvel ezelőtt, 1976-ban fontos esemény történt Domaszéken: megnyílt a belterületi általános iskola. Az eltelt évtizedek alatt több száz diák végzett az azóta kibővített, modernizált intézményben.
Iskolánk 2003 óta a híres szegedi néprajzkutató, Bálint Sándor nevét viseli. Minden év novemberében ünnepséggel tiszteltgünk névadónk emléke előtt. Az idei tanévben azt tűztük ki célul, hogy diákjaink megismerjék Domaszék és a hajdani tanyai iskolák törénetét.
Iskolánk a homokon címmel szerveztünk projektet 2011. november 8-30-ig. Ennek keretében a következő programokban vettek részt tanulóink:

• Osztályonként foglalkozások az Alsóvárosi Tájházban
  • Séta a Bojárhalmi iskolához, amely elsőként nyílt meg a tanyavilágban
  • A Zöldfás templom és az iskola megtekintése
  • Modellkészítés a jövő iskolájáról
  • Tablókészítés közben derítették ki a gyerekek, kinek hány hozzátartozója tanult korábban iskolánkban
  • Kiállítás tekinthető meg a múlt képeiből, tárgyaiból
  • Hagyomány iskolánkban, hogy naptárt készítünk diákjainknak legjobb rajzaiból Téma: Házunk tája
  • November 28-án helytörténeti vetélkedőt rendeztünk Bálint Ibolya Domaszékről szóló könyvei alapján. Az írónő a zsűri elnökeként részt vett a versenyen. Köszönjük.
  • Ugyanekkor a felsősök versmondó versenyen vettek részt, a magyar tájról, a hazáról szóló versekkel.
  • November 30-án rendeztük meg az ünnepélyes koszorúzást, majd az iskola és a művészeti iskola tehetséges diákjainak gálaműsora következett. Ezeken a programokon részt vettek azok a kollégák is, akik hosszú ideig dolgoztak a domaszéki iskolában, és innen vonultak nyugdíjba.

Jeles évforduló tiszteletére díjat alapítottunk a pedagógusok munkájának elismerésére. A Bálint Sándor-díj első kitüntetettje és fővédnöke Herczeg Lászlóné, aki a leghosszabb ideig, 1957-1998-ig, 41 évig tanított Domaszéken.